Ha din konferens på ett spahotell och njut

19 oktober 2022 Camilla Holmgren

editorial

Att konferera är en viktig del av många företag. Men det kan också vara skönt att koppla av och ta hand om sig själva efter en intensiv arbetsdag. Då är ett besök hos Åkerblads spaavdelning perfekt! De erbjuder dagspa, badkar, behandlingar, massage och mycket mer. Välkommen in till deras salong för att skämma bort dig själv!

När du bokar en behandling eller vistelse hos Åkerblads får du också tillgång till en pool och relaxavdelning. Här kan du koppla av och låta dagens stress flyta bort. Åkerblads faciliteter är av högsta kvalitet och de strävar alltid efter att ge sina gäster den bästa möjliga upplevelsen.

Så om du letar efter en plats för att koppla av och föryngra dig efter en lång mötesdag, behöver du inte leta längre än till Åkerblads spa. De erbjuder allt du behöver för att känna dig uppfriskad och redo att ta dig an en ny arbetsdag. Du kan dessutom boka hela din konferens hos Åkerblads så är du och dina anställda nära spaet direkt när arbetsdagen är över.

spa

Om du inte är övertygad om varför du borde besöka ett spa kommer här en hel lista med fördelar:

 • Minska stressen
 • Slappna av i musklerna
 • Förbättra cirkulationen
 • Hjälper dig att sova bättre
 • Lindrar smärta och spänningshuvudvärk
 • Minska ångest och depression
 • Avgifta din kropp
 • Stärker ditt immunförsvar

Vilka tjänster erbjuds på ett spa?

Nedan är några exempel på tjänster du kan köpa på ett spa.

 • Ansiktsbehandlingar
 • Massage
 • Manikyr och pedikyr
 • Hårborttagning
 • Makeup-tjänster
 • Spa-paket

Det bästa med ett spa

Det bästa med ett spa är att du kan anpassa ditt besök till dina egna behov och önskemål. Du kan välja att bara boka en massage eller tillbringa hela dagen på spaet och njuta av alla deras tjänster. Det är upp till dig! Om du vill veta mer om vad Åkerblads spa har att erbjuda, eller om du är redo att boka din nästa konferens i deras lokaler, besök deras hemsida idag.

Fler nyheter